Call for abstracts

Call for abstracts 2025

Op 29 en 30 oktober 2025 vindt het jaarlijkse congres plaats, georganiseerd door de Nederlandse Vereniging van Internisten Acute Geneeskunde (NVIAG) met als thema Hollyblood. We denken dat we ook dit jaar weer een gevarieerd en bloedstollend programma hebben samengesteld.

De NVIAG wil artsen en onderzoekers aanmoedigen om elkaar fysiek te ontmoeten en hun onderzoek op het gebied van acute geneeskunde te delen. Daarom nodigen wij je van harte uit om een abstract in te sturen voor het NVIAG-jaarcongres 2025! Zowel case reports als origineel onderzoek kunnen worden ingezonden.

Je kunt je abstract (voertaal: Engels) van maximaal 300 woorden indienen via info@acuteinternisten.nl. De deadline isĀ dinsdag 2 september 2025 om 08.00 uur.
Abstracts kunnen worden geaccepteerd voor een plenaire presentatie (op woensdag 29 oktober) of voor een posterpresentatie. Uiterlijk op vrijdag 26 september hoor je of je abstract is geaccepteerd voor een presentatie. Ingezonden abstracts worden na afloop van het congres gepubliceerd op de website van de NVIAG.

Algemene instructies voor het insturen van abstracts en case reports:

  • Met het inzenden van een abstract doen de auteurs de toezegging dat zij bij acceptatie de gegevens zullen presenteren.
  • Abstracts dienen in het Engels opgesteld te worden en mogen maximaal 300 woorden bevatten (exclusief titel, auteurs en affiliaties).
  • Structuur voor abstracts van origineel onderzoek: Achtergrond, Methode, Resultaten, Conclusie.
  • Structuur voor case reports: Casusbeschrijving met de relevantie van de bevindingen en aanbeveling voor de klinische praktijk.
Abstract of case report insturen